Osiągnięcia 2006-2007

    

Osiągnięcia 2006-2007

Klaudia Borowiecka- laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego i Biologii

 

Konkursy humanistyczne:

Monika Królikowska – I miejsce i Olga Lubańska- I lokata na liście wyróżnionych w 36. Międzynarodowym Konkursie Pisania Listów organizowanym przez Polski Związek Pocztowy UPU przy współpracy z UNESCO

Klaudia Borowiecka – I miejsce w wojewódzkim konkursie literackim „Unia Europejska za 100 lat” (nagroda był wyjazd uczennicy do Brukseli oraz publikacja pracy w czasopiśmie „7 Dni”)

Emilia Michałczyk –II miejsce i Agnieszka Mikuta – wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Biblia i mitologia- dwa źródła kultury europejskiej” organizowanym w Zespole Szkól Mechaniczno- elektrycznych przy ul. Targowej w Częstochowie

Pamela Otwinowska, Katarzyna Zyszczak- II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Filmie i Teatrze organizowanym w Gimnazjum nr 20

Agnieszka Mikuta- V miejsce w II edycji konkursu z języka angielskiego „Olimpus”

Martyna Związek, Alicja Gawrońska, Patrycja Samsel, Arkadiusz Bociąga- finaliści Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Emilia Michałczyk- laureatka IV stopnia w konkursie języka angielskiego „Oxford”

Wyróżnienie dla zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej „Fredruś” w IX Częstochowskim Przeglądzie Gazet Szkolnych

Emilia Michałczyk- wyróżnienie w IX Międzygimnazjalanym Konkursie Wiedzy z Teorii Literatury organizowanym w Gimnazjum nr 1

Paulina Łowicka- wynik „bardzo dobry” w ogólnopolskim konkursie j. angielskiego organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Konkursy matematyczno- przyrodnicze:

Agnieszka Mikuta - VII miejsce w kraju (sesja jesienna) i XVIII miejsce w kraju (sesja wiosenna) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Matematyki „Olimpus” oraz wynik „bardzo dobry” w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Oxford” (sesja jesienna)

Wyróżnienie w Miedzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”dla Agnieszki Mikuty i Mateusza Stanka

I miejsce w Powiatowym Konkursie „Matematyka w praktyce”- Agnieszka Mikuta

W Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży „Kwadratura koła” w skali województwa: VIII miejsce w kategorii klas pierwszych- Agnieszka Placzyńska;                                      w skali powiatu:   I miejsce w kategorii klas pierwszych (Agnieszka Placzyńska)                                                                

                               I miejsce w kategorii klas drugich (Katarzyna Barciś)

                               I miejsce w kategorii klas trzecich ( Karolina Izard)

                               II miejsce w kategorii klas trzecich ( Roksana Słabosz)

                                III miejsce w kategorii klas trzecich ( Klaudia Borowiecka)

II miejsce Regionalnym Konkursie Wiedzy o Regionie – Piotr Minkina, Martyna Związek,                                

                                                                                                                             Mateusz Hertman

Agnieszka Mikuta- wyróżnienie w Polsko- Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2007”

I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Ekologia na poważnie i wesoło”- Anna Ciszek, Mateusz Hertman, Klaudia Borowiecka

III miejsce w IX Częstochowskim Przeglądzie Gazet Szkolnych w kategorii gazetek tematycznych dla zespołu redakcyjnego gazetki „EKO

III miejsce w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Efekt cieplarniany i inne plagi”- Katarzyna Zyszczak

Wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Parki narodowe”- Patrycja Samsel, Klaudia Borowiecka, Mateusz Hertman

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO- planeta”- Justyna Bekus, Mateusz Hertman

Sukcesy sportowe:

I miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju „Zagraj w korfball”

II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Korfballa o Puchar Wójta Gminy Komańcza- Bieszczady

III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Koszykowej dziewcząt

IV miejsce w VI Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „Mustaf Cup”

IV miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej- Turniej Badmintona Dziewcząt

Mistrzostwa Częstochowy w halowej lekkoatletyce: II miejsce w trójskoku ( Kamil Szafert), VI miejsce na 60 m (Piotr Pustuł), VII miejsce na 300 m (Kamil Litwin), VIII miejsce w rzucie piłką lekarską ( Mateusz Kuś)

Bieg Papieski – IV miejsce (Bartosz Madej ), XVII miejsce ( Kamil Litwin)

„Złota Mila Częstochowy”: XIII miejsce ( Bartosz Madej), XX miejsce ( Kamil Litwin)

Film o szkole

wejscie