Osiągnięcia 2013-2014

    

Osiągnięcia 2013-2014

Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 20 w I semestrze roku szk. 2013/2014

Filip Bator (3a), Róża Florczyk (3c), Mateusz Tądel (2b)- laureaci Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Antologia Poezji Dziecięcej” zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza

Kinga Baldowska (2b)- III miejsce w Regionalnym Konkursie na Prezentację Multimedialną „Jedz na zdrowie” zorganizowanym przez Urząd Miasta Częstochowy

Aleksandra Kluźniak (3c)- I miejsce w XII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Dar słowa i radość tworzenia” zorganizowanego przez Gimnazjum nr 18 w ramach Roku Tuwima

Patrycja Loch (3a)-II miejsce w Powiatowym Konkursie dla Gimnazjalistów „Energetyka jądrowa- przyszłością narodu” zorganizowanym w I LO im. J. Słowackiego

Weronika Pieczewska (2b) – II miejsce w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną „Wszystko o bibliotece” zorganizowanym przez ZNP

Weronika Pieczewska (2b)- III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Książce i Literaturze „Czytam, więc jestem” zorganizowanym w naszym gimnazjum

Marta Chmielowska (3a)- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Twoje dane- twoja sprawa” zorganizowanym przez UM Częstochowy

Aleksandra Kluźniak (3c)-III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS

Anna Iwanicka (1a)- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Bolesława Prusa zorganizowanym przez Zespół Szkół im. B. Prusa w Garnku

Karolina Baldowska (2b)- wyróżnienie specjalne w konkursie na projekt graficzny pt. „Młodzi Kreatywni” zorganizowanym przez UM Częstochowy

Dawid Zygoń (3c)- I miejsce , Dominika Berdys (2b)- II miejsce ,                                                                       Kamila Matysiak (3c)- III miejsce w konkursie „Polskie lotnictwo w plastyce”

Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 20 w II semestrze roku szkolnego 2013/2014

Filip Domański (1a)– I miejsce i Jakub Garus (1a)- wyróżnienie w eliminacjach krajowych 43. Międzynarodowego Konkursu Pisania Listów organizowanego przez Światowy Związek Pocztowy UPU przy współpracy z UNESCO

Karolina Jędrecka (3a)- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO-Planeta” za najlepszą pracę indywidualną

I miejsce dla szkolnej gazetki „EKO” w Regionalnym Konkursie na Gazetkę Szkolną z Dodatkiem Ekologicznym w kategorii gimnazjów

I miejsce (drużynowo) w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Ekologia na poważnie i wesoło” zorganizowanym w Gimnazjum nr 20 w Częstochowie

Bartosz Janus (3b) – II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Językach „Poliglota”

Bartosz Janus (3b), Michał Grzywacz (3b)- III miejsce w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o Książce i Bibliotece zorganizowanym przez Gimnazjum nr 18 w Częstochowie

Patryk Karoń (2c) – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Rola książki w życiu człowieka” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 19 w Częstochowie

Karolina Kubas ( 2a)- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim

Uczniowie klasy 2 a: Izabela Chadrysiak, Karolina Jędryszczak, Karolina Kubas, Alicja Orlikowska, Dawid Pierzgalski- III miejsce w Konkursie na Małe Formy Teatralne „Młodość bez uzależnień” zorganizowanym przez: Wydział Promocji Zatrudnienia i Spraw Społecznych UM Częstochowy, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie i Komendę Miejską Policji w Częstochowie

Gazetki szkolne: „Głos Obiektywny (Fredruś) ”- I miejsce, „EKO”- wyróżnienie w XVI Częstochowskim Przeglądzie Gazet Szkolnych

Aleksandra Mstowska (1a)- wyróżnienie w X Jubileuszowym Powiatowym Kopnkursie Plastycznym „Skrzydlate słowa” – Poezja Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej i Poetów Jej Współczesnych zorganizowanym w Gimnazjum nr 11 w Częstochowie

Karolina Jędrecka (3a)- III miejsce, Alicja Królikowska (3a) – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Mój wymarzony zawód” zorganizowanym przez Szkolny Ośrodek Kariery z siedziba w Gimnazjum nr 2 w Częstochowie w ramach projektu unijnego „Koniec języka za przewodnika” pod patronatem Urzędu Miasta

Alicja Orlikowska (2a)- wyróżnienie w IV Powiatowym Konkursie o Uzależnieniach „Jestem świadomy, jestem bezpieczny”

Uczniowie klasy 2b: Kinga Baldowska, Karolina Baldowska, Weronika Pieczewska, Monika Golis, Beata Cichoń, Mateusz Tądel, Piotr Gomuła- wyróżnienie w konkursie „Ekogłówka, czyli ekologiczna krzyżówka” zorganizowanym przez Hufiec ZHP i Urząd Miasta Częstochowy z okazji Miejskich Dni Inteligentnej Energii

Dawid Mucha (3a), Hubert Wolniakowski (3a), Daniel Mierczak (3c), Piotr Ociepa (3b)- II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Łyżwiarstwie Szybkim ( gimnazja- chłopcy)

Dawid Mucha (3a)- IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej w łyżwiarstwie szybkim

X miejsce (na 14 szkół)w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej-badminton- dziewczęta ( gimnazja)- Monika Golis (2b), Dominika Berdys (2b)

IX miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej- badminton- chłopcy (gimnazja)- Marcel Halkiewicz (1b), Marcel Jamróz (1b), Mariusz Grajewski (1b)

XI miejsce (na 15 szkół) w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego- tenis stołowy – dziewczęta- Karolina Baldowska (2b), Weronika Pieczewska (2b), Iwetta Wójcik (2a)

XIII miejsce (na 18 szkół) w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego- tenis stołowy- chłopcy: Kacper Nowak (3b), Dawid Mucha (3a), Mateusz Stolarski (3b)

Film o szkole

wejscie